BOLIX BQS

BOLIX BQS je prefabrikovaný dekoratívny obklad dokonale imitujúci vzhľad muriva z lícovej tehly. Dekoratívny obklad môže byť použitý na povrchoch existujúcich stavieb aj novostavieb, na zateplenom aj nezateplenom murive ako aj v interiéri.Vhodný podklad pre BOLIX BQS:
  • základná (výstužná vrstva) kontaktných tepelnoizolačných systémov ETICS na báze polystyrénových dosiek EPS a minerálnej vlny, betón,
  • cementové, vápenno-cementové, sadrové omietky,
  • k podkładu alebo podkonštrukcii pevne uchytené sadrokartónové, cementové, cemento-vláknité, cemento-trieskové dosky
  • mineralne vyrovnávacie malty a lepidlá
  • povrchy stierok a tmelov.

Obklady BOLIX BQS sú starostlivo vybranou kompozíciou polymérnych spojív a minerálnych plnív. Sú výnimočne ľahké a pružné. Dajú sa voľne ohýbať a strihať bežnými nožnicami, čo výrazne uľahčuje ich inštaláciu. Obkladové prvky sa dajú ľahko použiť na rohy alebo oblé fasádne časti bez špeciálnej a náročnej prípravy.

Ďalšou výhodou je, že sa obklad tvaruje ručne, čo znamená, že neexistujú dva rovnaké kusy. K ich originalite prispieva aj možnosť kombinovať množstvo farieb a tvarov, vďaka čomu bude každá fasáda originálna a jedinečná. Obkladové prvky sú veľmi odolné – fasáda bude naozaj krásna a čistá dlhé roky. Obklad je odolný voči nárazom, poškriabaniu, tepelnému namáhaniu, poveternostným podmienkam a biodegradácii. V prípade znečistenia sa dá ľahko vyčistiť tlakovým čističom.

 

Lepiaca a škárovacia hmota BOLIX BQB a pružný obklad BOLIX BQS sú založené na kompatibilných spojivách najvyššej kvality. Tým sa zabezpečí spoločné „zosieťovanie” (SCS – Self Crosslinking System), ktorý zabraňuje odlupovaniu, Náš špeciálny systém je zárukou odolnej a pevnej fasády.

VLASTNOSTI OBKLADU BOLIX BQS

Elastický – je ohybný, ľahko sa reže – to ešte viac rozširuje možnosti použitia na nárožiach stien aj okrúhlych/oblých architektonických prvkoch budov.
• Jednoduchá montáž – reže sa orezávacím nožom/nožnicami, nie je potrebná dodatočná impregnácia ani škárovanie.
• Ľahký – hmotnosť systému BOLIX BQS vrátane lepidla – cca.7kg/m2 – ľahká montáž, manipulácia, doprava, nízke statické zaťaženie budov.

• Odolnosť – tvorí povrchovú úpravu stien vrátane fasád = je rovnako odolný proti nepriaznivým poveternostných podmienkam, biokorózii ako omietky alebo fasádne farby BOLIX.
• Pevnosť – odolný proti nárazom, bez obáv použiteľný na najexponovanejšie časti stien – vonkajšie rohy budov, sokle ale aj na celej fasáde resp. exponovaných stenách v interiéri.
• Široká ponuka prevedení – okrem štandardnej ponuky 10 vzorov ponúkame možnosť realizácie špeciálnych farieb/efektov na základe špecifikácie zákazníka, takže takáto fasáda bude unikátna a neopakovateľná.
• Neopakovateľnosť – tvarovania štruktúry povrchu a nanášanie rôznofarebných posýpok je robené ručne. Preto je každý kus obkladu BOLIX BQS jedinečný a neopakovateľný.

Farebné prevedeníe lepidla
Ponúkané vzory obkladu BOLIX BQS
Inšpirácie